Визначено лауреатів премії імені Івана Франка 2023 року
 Визначено лауреатів премії імені Івана Франка 2023 року

Про це інформує Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

У Держкомтелерадіо відбулось засідання комітету з присудження премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності. Очолює комітет Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Відкриваючи засідання він зазначив, що присудження Премії відбувається щорічно напередодні дня народження Івана Франка – 27 серпня. Премія у розмірі 10-ти тисяч гривень присуджується у 4-х номінаціях. Цього року на здобуття премії надійшло 23 роботи.

Шляхом відкритого голосування комітет ухвалив рішення присудити премію імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» Володимиру Кузику за збірку публіцистичних творів «Дивниця». Це книга роздумів про українство, про домінанти душі українського народу – моральні, психологічні, культурні. Зміст книги склали нариси, есеї, замальовки, аналітичні матеріали, які друкувалися в газетах «Культура і життя», «За вільну Україну», «Молода Галичина», в часописі «Дзвін». Книга вийшла друком у видавництві «Каменяр» у вересні 2022 року.


 
Кузик Володимир. Дивниця : Публіцистика [Текст] / Володимир Кузик. -Львів : Каменяр, 2022. 263. : іл.
ISBN 978-966-607-627-3

Творчий хист-досвід трударів, митців, аматорів мистецтва Львівщини, їх почуття та устремління бринять добірним словом «Дивниці» - тонко, незаповзятливо, проникливо, з притаманним автору ліризмом.
Матеріали, що склали зміст книжки, в той чи інший спосіб були оприлюднені у попередні роки. Значна частина їх стали основою численних авторських передач Володимира Кузика на Львівському радіо і телебаченні: циклів «Животоки», «Аколада», «Львів музичний», «Світлиця», «Нова цивілізація». Інші публікувалися на сторінках газети «Культура і життя», журналів «Українська культура», «Дзвін», а також в обласній пресі «За вільну Україну», «Молода Галичина», культурно-просвітницькому віснику «Животоки», збірнику наукових праць ЛНУ Ім.І.Франка (теле- та радіожурналістика) вип. 18, 2019 р., збірнику науково-популярних праць «Стільський град», вип. 2,2019 р.

Замовити книгу в нашому Магазині 


 У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» премію присуджено режисеру Сергію Лисенку та сценаристу Олександру Зінченку за документальний фільм «Колапс: як українці зруйнували імперію зла».

Фільм розповідає про те, як проголошення Україною незалежності унеможливлює подальше існування СРСР. Прем’єра відбулася 23.08.2021 в ефірі загальнонаціонального телеканалу Суспільного «Перший». Також фільм транслювався в ефірі загальнонаціонального телеканалу «Суспільне Культура» та в ефірі телеканалів регіонального мовлення Суспільного.

Як зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, Суспільний мовник щороку підвищує рівень своїх творчих робіт, активно бере участь у конкурсних змаганнях, представляючи гідні проекти. Цьогоріч на здобуття премії було подано п’ять цікавих фільмів.

У номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» лауреатами премії імені Івана Франка стали Олена Гусейнова та Мирослав Лаюк за цикл радіопередач спецпроєкту «Леся Українка: 30 радіоісторій», присвяченого 150-річчю з дня народження визначної поетеси. Образ Лесі Українки, висвітлений з різних ракурсів, наближає слухача до розуміння особистості талановитої доньки українського народу. Ефір відбувся протягом лютого-березня 2021 року на каналі «Радіо «Культура».

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» премію імені Івана Франка присуджено Валерію Королю і Григорію Любовцю за монографію «Контент негативу. Як захистити себе та країну в умовах тотального інформаційного протистояння» (м.Київ, Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2021).

У монографії розглядається проблематика комунікаційно-контентної безпеки держави, яка через новітні технологічні рішення та підходи захищає національну свідомість від агресивних впливів з боку технологічних пропагандистських центрів Кремля, нейтралізує їх і створює «антидот» проти інформаційних загроз ворога.

Автори провели дослідження сучасного інформаційного простору, визначили потенціали його технологічно-креативних станів, запропонували підходи до розуміння контраверсійності публічного простору; також розроблений проєктний концепт моделі національного інформаційного простору України.

Нагадаємо, що премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.