12 серпня 2013 р. виповнилося 100 років з дня народження талановитого українського письменника Івана Керницького. На його батьківщині, в селищі Суходіл Перемишлянського району на Львівщині, відбулося вшанування пам’яті цієї непересічної особистості. Представники львівського письменництва, зокрема заступник голови обласної письменницької організації поетеса Марія Людкевич, відомий поет Богдан Чепурко, педагог, дослідник творчості Івана Керницького Тарас Шах, працівники видавництва «КАМЕНЯР», громадські діячі, земляки письменника відбули пропам’ятну Службу Божу у місцевій церкві, а згодом і панахиду біля пам’ятного знака на місті хати, в якій народився письменник.

Довгою виявилася дорога для цієї творчої особистості – з далекого заокеання (похований він у Баун-Бруці) в рідний край. Брат письменника Богдан Керницький з теплотою згадував про свої дитячі роки, коли він залишався під орудою старшого за віком Івася. У своєму виступі директор видавництва «КАМЕНЯР» Дмитро Сапіга, а відтак автор книжки про Івана Керницького Тарас Шах наголосили на високому патріотизмі письменника, його закоханості в рідний край, майстерному володінні словом, вмінням творити характери, відшукуючи сюжети, які актуальні вже протягом десятиріч. До ювілею Івана Керницького у видавництві «КАМЕНЯР» видано перший том («Мала проза») із багатотомника творів письменника, який виходить у знаній серії «Спадщина». Незабаром з’явиться і документальне дослідження про письменника, написане Тарасом Шахом. Твори письменника побачили світ цьогоріч і в львівському видавництві «Апріорі» (вибрані оповідання), тим же видавництвом опубліковано захоплюючий роман-есе Романа Горака, в якому маємо можливість побачити Івана Керницького майже наяву, настільки роман фактологічно виповнений і психологічно наснажений. Ювілейний рік Івана Керницького триває: влада Перемишлянського району проголосила 2013 рік роком Івана Керницького. І це справедливо, бо своїм життям, своїм талантом, відданістю рідному народу цей письменник заслужив глибокої шани не тільки на тій землі, де появився на світ Божий, а й у всій Великій Україні, у всього українства – як близького, так і дальнього.

 

Керницький Іван. ТВОРИ: Мала проза / Упоряд. Тарас Шах — Львів : Каменяр, 2012. — 508 с. — Серія “СПАДЩИНА”

Керницький Іван. ТВОРИ: Мала проза / Упоряд. Тарас Шах — Львів : Каменяр, 2012. — 508 с. — Серія “СПАДЩИНА”

ISBN 978-966-607-223-3

До книжки, якою розпочинається систематизоване видання творів відомого в діаспорі українського письменника (1913–1984), ввійшли оповідання і новели з перших його прозових збірок “Святоіванські вогні” (1934), “Мій світ” (1938), “Село говорить” (1940), “Циганськими дорогами” (1947) і “Перелетні птахи” (1952).