ЩО УСЕРЕДИНІ - ТЕ І ЗОВНІ

 Світ виконує, просто виконує бажання.

- У чому суть? - запитав учень.

- У вищій справедливості світу

- відповів учитель.

- А хіба він справедливий? Стільки людей страждає... вони бідні, хворі, а хтось отримує все, не докладаючи зусиль...

 

- Просто кожен отримує від життя те, що хоче - усміхнувся мудрець - життя, доля - дуже гнучка субстанція і кожному дає те, чого ми хочемо насправді.

- Що ви кажете, учителю? - підскочив учень - як ви можете... ви стверджуєте, що усі ці люди, які проходять через нещастя, -самі хочуть неприємностей?

- Сядь, ти ще глупий. У цього світу немає іншого виходу. Що усередині, те і зовні. Якщо вони бачать світ повним нещастя

- мудрець замовк - у світу немає іншого вибору... світ милостивий до усіх - він задовольнить запит кожного, він стане для людини таким, яким вона хоче його бачити.

- А навіщо ж люди тоді прагнуть до нещастя? - сідаючи, запитав учень.

- Така наша культура. Той, хто страждає, може завжди поскаржитися і стане легше. Ми вважаємо, що людина, яка пройшла через купу перешкод, чогось гідна. Люди думають, що якщо їм випало багато неприємностей, то на них і дивитися будуть як на тих, хто їх здолав - з повагою.

- Учителю, я сам вважаю, що ті, які пройшли через вогонь і воду, гідні поваги, бо знаю, що таке голодувати і переносити труднощі не з чуток.

- І що, ми всі тепер тебе за це поважати повинні?

- Ні, але ви повинні виявити хоч краплю поваги, бо пережив я більше ніж ви.

- Бачиш, ти вимагаєш до себе поваги за те, що у тебе було важке життя, вірніше не вимагаєш... Ти просто знаєш, що так повинно бути. Так от, саме бажання поваги і значущості примушує людей неусвідомлено, на підсвідомому рівні, бажати собі нещастя, щоб їх потім поважали. А що світу залишається? Він виконує, просто виконує бажання. Що усередині -те і зовні.

Джерело: xochu-vse-znat.ru